شبکه‌ی تعاملی رویدادستان به دنبال طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۹ تشکیل شد که در حال حاضر این شبکه، بزرگ‌ترین شبکه‌ی تعاملی دانشگاهی سراسر کشور محسوب می‌شود.
در همین راستا سایت رویدادستان، پلتفرم برگزاری رویداد برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات دانشگاهی است.

همچنین قابل ذکر است امکانات سایت رویدادستان برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات کاملا رایگان می‌باشد.

با ایجاد رویداد در سایت رویدادستان بستر اسکای روم با زمان نامحدود، به صورت رایگان در اختیار برگزارکنندگان قرار می‌گیرد.
همچین اگر برگزارکننده، بستر برگزاری ( مانند ادوب اکانت، اسکای‌روم، کلاب‌هاوس و حتی لایو اینستاگرام) داشته باشد، می‌تواند صرفا از پنل ثبت‌نام و پنل پیامکی و سایر امکانات سایت استفاده کند.

استفاده از امکانات سایت رویدادستان برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات سراسر کشور کاملا رایگان می‌باشد.

امکانات رویدادستان شامل موارد زیر می‌شود:
اسکای‌روم با مدت زمان نامحدود
پنل ثبت‌نام
پنل پیامکی
صدور گواهی معتبر
تبلیغات رویداد شما در شبکه تعاملی دانشگاهی سراسر کشور
قرارگیری فیلم ضبط شده رویداد در حساب کاربری شرکت‌کنندگان
فروش رویداد‌های آفلاین
پنل ارسال ایمیل گروهی

قابل ذکر است استفاده از تمام امکانات سایت رویدادستان برای انجمن‌های علمی و کمیته‌‌های تحقیقات سراسر کشور، کاملا رایگان می‌باشد.

ابتدا حساب کاربری برای انجمن علمی و یا کمیته تحقیقات خود ایجاد می‌کنید، سپس وارد داشبور برگزارکننده شده، در این قسمت با کلیک بر روی گزینه‌ی ایجاد رویداد، اطلاعات رویداد خود را تکمیل می‌کنید.
اگر رویداد شما آنلاین می‌باشد، گزینه «رویداد آنلاین» و اگر رویداد شما به صورت ضبط شده است، گزینه‌ی «ویدیو آموزشی» را انتخاب می‌کنید.
در صورتی که رویداد شما آنلاین باشد، دو گزینه انتخابی وجود دارد؛ اگر میخواهید از اسکای روی سایت رویدادستان استفاده کنید گزینه‌ی «اسکای روم رویدادستان» را انتخاب میکنید، اما در حالتی که شما بستر برگزاری مانند اسکای‌روم، ادوب کانکت و یا حتی لایو اینستاگرام و کلاب‌هاوس دارید، گزینه‌ی «لینک برگزاری شخصی» را انتخاب می‌کنید.
پس از تکمیل اطلاعات، رویداد را ثبت کرده و به آیدی @rooydadestan_admin پیام می‌دهید تا رویداد شما تایید و اطلاعات لازم در اختیارتون قرار گیرد.

بعد از ثبت رویداد در سایت نیاز هست که به آیدی پشتیانی رویدادستان یعنی @rooydadestan_admin پیام دهید تا رویداد شما تایید شده و در سایت نمایش داده شود، همچنین اطلاعات کاربری لازم نیز در اختیار شما قرار گیرد.

بله، برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات این امکان فراهم هست تا از بستر رویدادستان به طور رایگان و با ظرفیت نامحدود استفاده کنند.
برای برگزاری دوره‌ها به صورت چند جلسه‌ای کافی هست در هنگام ایجاد رویداد، تاریخ و ساعت جلسات را وارد کرده و محدودیتی وجود ندارد.

در سایت رویدادستان این امکان فراهم است که شما ویدیو ضبط شده رویداد خود را آپلود کرده و یا به صورت رایگان یا با دریافت هزینه به فروش برسانید.
برای این‌کار نیاز هست در هنگام ایجاد رویداد گزینه‌ی «ویدیو آموزشی» را انتخاب کرده و سپس فایل ویدیو را آپلود کنید تا رویداد شما توسط پشتیانی تایید و در سایت نمایش داده شود.

پس از تایید رویداد شما در سایت، در صورتی که از بستر اسکای روم رویدادستان استفاده کنید، لینک ورود به اتاق اسکای‌‌‌روم، همراه با نام کاربری و رمز عبور خدمتتون ارسال می‌شود، که میتوانید تا روز شروع رویداد برای آشنایی با محیط کاربری، وارد اتاق اسکای روم شده و بررسی لازم را انجام دهید.

باتوجه به اینکه رویدادستان از بستر اسکای‌ روم برای برگزاری رویداد‌ها استفاده می‌کند، با اضافه کردن افزونه‌ی ضبط اسکای‌روم به مرورگر، این امکان فراهم می‌شود.
جهت دریافت لینک افزونه و راهنمایی می‌توانید به آیدی پشتیبانی رویدادستان( @rooydadestan_admin) پیام دهید.

اگر رویداد شما در سایت رویدادستان برگزار شده باشد، پس از برگزاری رویداد در صورت تمایل میتوانید به پشتیبانی رویدادستان در تلگرام درخواست صدور گواهی دهید.
این‌ گواهی از جانب شتابدهنده ره‌نشان صادر خواهد شد و باتوجه به اینکه شتابدهنده ره‌نشان تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان و همچنین کارگزار رسمی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌باشد، از اعتبار خوبی برخوردار است.

بله، در هنگام ایجاد رویداد در فیلد لینک برگزاری شخصی، لینک بستر خود را وارد کرده و وقتی شرکت‌کنندگان در رویداد شما ثبت‌نام کنند، لینک بستر خود شما خدمت‌شون پیامک خواهد شد.

 با ورود به حساب کاربری، در داشبورد برگزارکننده، بخش سفارش‌ها، در بالای صفحه سمت چپ یک‌ گزینه‌ای تحت عنوان مشخصات شرکت‌کنندگان نمایش داده می‌شود، با کلیک بر روی این فیلد، می‌توانید خروجی اکسلی از مشخصات شرکت‌کنندگان را دریافت کنید.

در هنگام ایجاد رویداد، فیلدی وجود دارد تحت عنوان «یادداشت خرید»، که می‌توانید نکات لازم و ضروری مثل لینک گروه را وارد کرده تا همراه اطلاعات رویداد شما، پس از ثبت‌نام شرکت‌کنندگان، خدمتشون پیامک شود.

بله، از قسمت کد‌ تخفیف در داشبورد برگزار کننده، در حساب کاربری شما این امکان فراهم می‌باشد تا برای رویداد مدنظرتان کد‌ تخفیف ایجاد کرده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دهید.

پس از اتمام ثبت‌نام رویداد، برگزارکننده می‌تواند از داشبورد برگزاری در سایت درخواست برداشت را ثبت‌ کند، سپس در قسمت پرداخت اطلاعات لازم را تکمیل کرده و به آیدی پشتیبانی رویدادستان در تلگرام پیام ‌ تا هزینه به صورت کامل خدمتشون واریز شود.

باتوجه به اینکه پس از ایجاد رویداد در سایت، لینک ثبت‌نام شرکت‌کنندگان در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد و نیاز هست که این لینک اطلاع‌رسانی شود تا مخاطبان شما در این رویداد ثبت‌نام کنند.
با در نظر گرفتن زمان لازم برای تبلیغات، نیاز هست اقدام به ایجاد رویداد کنید.

بله، با انتخاب گزینه‌ی پنهان، رویداد شما در سایت نمایش داده نمی‌شود و صرفا لینک آن در اختیار برگزارکننده، قرار می‌گیرد تا مخاطبان مدنظر شما در رویداد مذکور ثبت‌نام کنند.

برای ورود به رویداد، نیاز به هیچ نرم‌افزاری نمی‌باشد، صرفا نیاز هست شرکت‌کنندگان حساب کاربری در سایت ایجاد کرده و در رویداد مدنظر ثبت‌نام کنند.
پس از ثبت‌نام پیامکی حاوی اطلاعات برگزاری رویداد به همراه لینک ورود به اتاق اسکای‌‌روم خدمتشون ارسال خواهد شد.
همچنین از صفحه‌ی رویداد ثبت‌نام شده در سایت هم می‌توانند مستقیما وارد رویداد شوند.
تمام این موارد با تلفن همراه امکان پذیر می‌باشد.

 باتوجه به ظرفیت تعداد نفرات که در هنگام ایجاد رویداد مشخص می‌کنید، بستر اسکای‌روم در اختیار شما قرار می‌گیرد.
همچنین بستر اسکای‌روم‌ رویدادستان محدودیت زمانی ندارد.

اگر رویداد شما در سایت رویدادستان برگزار شده باشد، پس از برگزاری رویداد در صورت تمایل میتوانید به پشتیبانی رویدادستان در تلگرام درخواست صدور گواهی دهید.
که پس از صدور، گواهی در حساب کاربری شرکت‌کنندگان در بخش داشبورد کاربری، در قسمت گواهی‌ها قابل دریافت می‌باشد.

بله پس از اتمام رویداد، می‌توانید فایل ضبط شده را بارگذاری نمایید.
شرکت‌گنندگان نیز از بخش داشبورد کاربری، در قسمت دانلود‌ها می‌توانند به این موارد دسترسی داشته‌ باشند.