سوالات متداول برگزارکنندگان

برای ایجاد یک حساب کاربری جدید به عنوان شرکت‌کننده در سایت رویدادستان، می‌توانید با ورود به سایت رویدادستان، روی گزینه “ورود و ثبت‌نام” کلیک کنید.

پس از آن، ابتدا اطلاعات خواسته شده را تکمیل کرده و سپس، گزینه “من یک شرکت‌کننده هستم” را انتخاب کرده  و روی “عضویت” کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به فایل “راهنمای سایت رویدادستان برای شرکت‌کنندگان” که لینک دانلود آن در انتهای همین قسمت قرار دارد، مراجعه کنید.

شبکه‌ی تعاملی رویدادستان به دنبال طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان و با دغدغه‌ی شناسایی مشکلاتی که سر راه رشد علمی و تخصصی دانشجوهای کشور هست و همین‌طور به منظور حل و تسهیل آن‌ها تا حد ممکن، در سال ۱۳۹۹ تشکیل شده در حال حاضر، بزرگترین شبکه‌ی تعاملی دانشگاهی سراسر کشور محسوب می‌شود.

در همین راستا، سایت رویدادستان، یکی از خدمات مهم این شبکه تعاملی بوده و پلتفرم برگزاری رویداد برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات دانشگاهی است که تمام امکانات لازم برای برگزاری رویداد را به صورت رایگان، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

انجمن‌های علمی دانشجویی و کمیته‌های تحقیقات دانشجویی، با ایجاد حساب کاربری در سایت رویدادستان، می‌توانند از بستر اسکای روم رویدادستان با زمان نامحدود و به صورت رایگان استفاده نمایند.
علاوه بر این، برگزارکننده اگر خود نیز بستر برگزاری شخصی برای برگزاری رویداد (مانند ادوبی کانکت، اسکای‌روم، کلاب‌هاوس، قرار، گوگل میت و حتی لایو اینستاگرام) داشته باشد، همچنان می‌تواند از پنل ثبت‌نام و پنل پیامکی و سایر امکانات سایت استفاده کند.

استفاده از تمام امکانات سایت رویدادستان برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات دانشجویی سراسر کشور کاملا رایگان است؛ چون تیم رویدادستان عمیقا بر این باور است که انجمن‌های علمی دانشجویی، مهم‌ترین گروه‌ علمی کشور هستن که با فعالیت خود دانشجویان پیش می‌روند؛ به همین خاطر هم تمام فعالیت‌های آن‌ها، شایسته‌ی معرفی، حمایت و قدردانی است‌.

تمامی امکانات رویدادستان نیز بر همین مبنا طراحی شده و در اختیار انجمن‌های علمی قرار می‌گیرند.

امکانات سایت رویدادستان شامل موارد زیر می‌شود:

  •  اسکای‌روم با مدت زمان نامحدود
  • پنل ثبت‌نام
  • پنل پیامکی
  • صدور گواهی معتبر
  • تبلیغات رویداد شما در شبکه تعاملی دانشگاهی سراسر کشور
  • بستر قرارگیری فیلم ضبط شده رویداد در حساب کاربری شرکت‌کنندگان (دقت داشته باشید که ضبط و آپلود توسط خود برگزارکننده انجام می‌شود.)
  • فروش رویداد‌های آفلاین
  • پنل ارسال ایمیل گروهی

قابل ذکر است استفاده از تمام امکانات سایت رویدادستان برای انجمن‌های علمی و کمیته‌‌های تحقیقات سراسر کشور، کاملا رایگان می‌باشد.

برای ایجاد یک رویداد در سایت، لازم است ابتدا یک حساب کاربری برای انجمن علمی و یا کمیته تحقیقات خود ایجاد کنید.

پس از آن، وارد داشبورد برگزارکننده شده و با کلیک بر روی گزینه‌ی “ایجاد رویداد”، اطلاعات رویداد خود را ثبت و تکمیل ‌کنید.
در تعریف رویداد، اگر رویداد شما آنلاین می‌باشد، گزینه “رویداد آنلاین” و اگر به صورت ضبط شده است، گزینه‌ی “ویدیو آموزشی”(؟) را انتخاب نمایید.
در صورتی که رویداد شما آنلاین باشد، دو گزینه برای انتخاب وجود دارد:

  • اگر میخواهید از بستر اسکای‌روم سایت رویدادستان استفاده کنید، گزینه‌ی “اسکای روم رویدادستان” را انتخاب کنید،
  • در صورتی که میخواهید از بستر برگزاری شخصی خود (مانند اسکای‌روم، ادوبی کانکت، کلاب‌هاوس، قرار، گوگل میت، لایو اینستاگرام و…) استفاده نمایید، گزینه‌ی “لینک برگزاری شخصی” را انتخاب نموده و جزئیات آن را وارد نمایید.

برای برگزاری رویدادهای حضوری نیز گزینه “رویداد حضوری” را انتخاب نموده و جزئیات محل برگزاری را به صورت دقیق تکمیل نمایید.
پس از تکمیل اطلاعات، رویداد را ثبت کرده و به آیدی rooydadestan_admin@ در تلگرام پیام ‌دهید تا رویداد شما تایید و اطلاعات لازم در اختیار شما قرار گیرد.

بعد از ثبت رویداد در سایت، به آیدی پشتیبانی رویدادستان در تلگرام پیام دهید تا رویداد شما تایید شده و در سایت نمایش داده شود، همچنین اطلاعات کاربری لازم نیز در اختیار شما قرار گیرد.

بله، برای انجمن‌های علمی و کمیته‌های تحقیقات این امکان فراهم هست تا از بستر رویدادستان به طور رایگان و با ظرفیت نامحدود برای برگزاری وبینار، دوره آموزشی، کارگاه و… استفاده کنند.
برای برگزاری دوره‌ها به صورت چند جلسه‌ای کافی است در هنگام ایجاد رویداد، تاریخ و ساعت تمام جلسات را وارد نمایید و برای این موضوع محدودیتی وجود ندارد.

به جز رویدادهای آنلاین، سایت رویدادستان بستر ثبت‌نام و برگزاری رویدادهای آفلاین و حضوری نیز می‌باشد.

بنابراین، در سایت رویدادستان این امکان فراهم است که شما ویدئوهای از پیش آماده یا ویدئوهای ضبط شده رویدادهای خود را آپلود کرده و به صورت رایگان یا با دریافت هزینه، به فروش برسانید.
برای این‌کار می‌توانید در هنگام ایجاد رویداد، گزینه‌ی “ویدئو آموزشی” را انتخاب کرده و سپس فایل ویدئو را آپلود کنید تا رویداد شما توسط پشتیانی تایید و در سایت نمایش داده شود.

همچنین برای برگزاری رویدادهای حضوری نیز بستر ثبت‌نام و سایر خدمات رویدادستان برای رویدادها وجود دارد و اطلاعات رویداد پس از ثبت‌نام شرکت‌کنندگان، از طریق رویدادستان برای آن‌ها پیامک می‌شود.

پس از تایید رویداد در سایت، در صورتی که بستر برگزاری رویداد، اسکای‌روم رویدادستان باشد، لینک ورود به اتاق اسکای‌‌‌روم، همراه با نام کاربری و رمز عبور از طرف تیم پشتیبانی رویدادستان در تلگرام برای برگزارکننده ارسال می‌شود و برگزارکننده، سخنران یا مدرس رویداد، میتوانند تا روز شروع رویداد برای آشنایی با محیط کاربری و انجام هماهنگی‌های لازم، وارد اتاق اسکای‌روم رویداد خود شده و بررسی‌های لازم را انجام دهند.

با توجه به اینکه رویدادستان از بستر اسکای‌روم برای برگزاری رویداد‌ها استفاده می‌کند، با اضافه کردن افزونه‌ی ضبط اسکای‌روم به مرورگر، امکان ضبط رویدادها نیز فراهم می‌شود.
جهت دریافت افزونه می‌توانید از این لینک استفاده کنید:

پس از نصب افزونه بر روی مرورگر خود، هنگام برگزاری رویداد، با استفاده از گزینه start recording، می‌توانید رویداد خود را ضبط کرده و سپس آن را ذخیره کنید و پس از اتمام رویداد نیز آن را در سایت رویدادستان برای شرکت‌کنندگان رویداد خود، بارگذاری نمایید.

اگر در ضبط و بارگذاری رویداد، به راهنمایی بیشتری احتیاج داشتید، می‌توانید به آیدی پشتیبانی رویدادستان (rooydadestan_admin@)  پیام دهید.

رویدادستان برای رویدادهایی که در بستر اسکای‌روم رویدادستان برگزار شده باشند، در صورتی که انجمن علمی برگزارکننده، تقاضای صدور گواهی برای شرکت‌کنندگان رویداد داشته باشد، گواهی شرکت در رویداد را صادر می‌کند.

بنابراین اگر رویداد شما در بستر اسکای‌روم رویدادستان برگزار شده باشد، پس از برگزاری رویداد در صورت تمایل می‌توانید به پشتیبانی رویدادستان در تلگرام درخواست صدور گواهی دهید.

توجه داشته باشید که گواهی تنها به شرکت‌کنندگانی تعلق می‌گیرد که حداقل نیمی از مجموع زمان رویداد را در آن حضور داشته باشند.

 

بله، برگزارکننده اگر خود نیز بستر برگزاری شخصی برای برگزاری رویداد (مانند ادوبی کانکت، اسکای‌روم، کلاب‌هاوس، قرار، گوگل میت و حتی لایو اینستاگرام) داشته باشد، همچنان می‌تواند از پنل ثبت‌نام، پنل پیامکی و سایر امکانات سایت رویدادستان استفاده کند.

در این حالت لازم است در هنگام ایجاد رویداد، در قسمت لینک برگزاری شخصی، لینک بستر برگزاری خود را وارد نمایید. پس ازثبت‌نام شرکت‌کنندگان در رویداد شما، اطلاعات شرکت در رویداد از جمله لینک بستر برگزاری شما برای آن‌ها پیامک خواهد شد.

بله، با ورود به حساب کاربری خود در سایت، در قسمت داشبورد برگزارکنندگان، بخش سفارش‌ها، با استفاده از گزینه “اکسل مشخصات شرکت‌کنندگان” که در بالای صفحه سفارش‌ها سمت چپ نمایش داده می‌شود، می‌توانید خروجی اکسل مشخصات شرکت‌کنندگان رویدادهای خود را دریافت کنید.

بله، در هنگام ایجاد رویداد، قسمتی تحت عنوان “یادداشت خرید” وجود دارد که می‌توانید نکات لازم و ضروری مثل لینک گروه رویداد را در آن اضافه نمایید تا همراه اطلاعات رویداد شما، پس از ثبت‌نام شرکت‌کنندگان، برای آن‌ها پیامک شود.

علاوه بر این، امکان ارسال پیامک یادآوری قبل از رویداد نیز وجود دارد که بعد از هماهنگی با پشتیبانی رویدادستان برای متن پیامک، زمان ارسال آن و واریز هزینه، قبل از رویداد، از طرف رویدادستان برای شرکت‌کنندگان ارسال می‌شود.

بله، با استفاده از قسمت کد‌ تخفیف در داشبورد برگزار کننده، این امکان فراهم می‌باشد تا برای رویداد مدنظرتان کد‌ تخفیف ایجاد کرده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دهید.

پس از اتمام ثبت‌نام رویداد، برگزارکننده می‌تواند از داشبورد برگزاری خود در سایت، درخواست برداشت خود را ثبت‌ کند، سپس در قسمت پرداخت، اطلاعات لازم را تکمیل کرده و پس از آن نیز به آیدی پشتیبانی رویدادستان در تلگرام پیام دهد ‌تا هزینه‌های دریافتی از شرکت‌کنندگان رویداد تا 72 ساعت بعد، به صورت کامل به حساب ثبت شده توسط برگزارکننده واریز گردد.

باتوجه به اینکه پس از اتمام فرایند ایجاد رویداد در سایت توسط برگزارکننده و ثبت و انتشار آن توسط رویدادستان، صفحه مخصوص رویداد در سایت ایجاد شده و لینک ثبت‌نام شرکت‌کنندگان فعال می‌گردد، لطفا با در نظر گرفتن زمان لازم برای ایجاد، ثبت و انتشار رویداد (که ممکن است حداکثر تا 48 ساعت طول بکشد) و نیز زمان لازم برای تبلیغات خود که پس از آن صورت می‌گیرد، نسبت به ایجاد رویداد خود در سایت اقدام نمایید.

پیشنهاد ما برای زمان ایجاد رویداد در سایت، بین یک تا دو هفته پیش از شروع برگزاری آن است تا فرایند تبلیغات رویداد نیز دچار اختلال نشود.

بله، در هنگام تعریف رویداد، با انتخاب گزینه‌ی “پنهان”، رویداد مورد نظر در سایت نمایش داده نمی‌شود و صرفا لینک آن در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد تا آن را تنها در اختیار مخاطبان مدنظر قرار دهد و تنها افراد موردنظر برگزارکننده بتوانند در رویداد مذکور ثبت‌نام نمایند.

برای ورود به رویداد، نیاز به استفاده از هیچ نرم‌افزاری نیست و همین که شرکت‌کنندگان یک حساب کاربری در سایت رویدادستان ایجاد کرده و در رویداد مدنظر ثبت‌نام کرده باشند، می‌توانند در رویدادهای موردنظر خود شرکت نمایند.
پس از ثبت‌نام در هر رویداد نیز پیامکی حاوی اطلاعات برگزاری رویداد به همراه لینک ورود به اتاق اسکای‌‌روم یا سایر بسترهای برگزاری، از طرف رویدادستان برای شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد.

در هنگام برگزاری رویداد نیز شرکت‌کنندگان از طریق لینک پیامک شده، با ورود به حساب کاربری خود در سایت رویدادستان، می‌توانند وارد بستر برگزاری رویداد موردنظر خود شوند.
علاوه بر این، شرکت‌کنندگان از طریق صفحه‌ی مختص رویداد ثبت‌نام شده در سایت نیز می‌توانند پس از ورود به حساب کاربری خود، در زمان برگزاری، مستقیما وارد رویداد شوند.
تمام موارد گفته شده برای شرکت در رویداد، از طریق تلفن همراه نیز امکان پذیر می‌باشد.

از لحاظ تعداد شرکت‌کننده، برای هر رویداد، با توجه به ظرفیت تعداد نفراتی (نهایتا … نفر) که در هنگام ایجاد رویداد مشخص می‌کنید، بستر اسکای‌روم در اختیار شما قرار می‌گیرد.
از لحاظ زمانی نیز بستر اسکای‌روم‌ رویدادستان هیچ محدودیت زمانی‌ای برای انجمن‌های علمی دانشجویی ندارد.

رویدادستان برای رویدادهایی که در بستر اسکای‌روم رویدادستان برگزار شده باشند، در صورتی که انجمن علمی برگزارکننده، تقاضای صدور گواهی برای شرکت‌کنندگان رویداد داشته باشد، گواهی شرکت در رویداد را صادر می‌کند.

بنابراین اگر رویداد شما در بستر اسکای‌روم رویدادستان برگزار شده باشد، پس از برگزاری رویداد در صورت تمایل می‌توانید به پشتیبانی رویدادستان در تلگرام درخواست صدور گواهی دهید.

توجه داشته باشید که گواهی تنها به شرکت‌کنندگانی تعلق می‌گیرد که حداقل نیمی از مجموع زمان رویداد را در آن حضور داشته باشند.

گواهی‌ها پس از صدور، در حساب کاربری شرکت‌کنندگان در بخش داشبورد کاربری، در قسمت گواهی‌ها قابل مشاهده و دریافت می‌باشند و همچنین برای صدورشان، نیاز به درخواست جداگانه‌ای از طرف شرکت‌کنندگان وجود ندارد.

بله پس از اتمام رویداد، می‌توانید فایل ضبط شده و فایل ارائه رویداد خود را در داشبورد برگزارکننده، قسمت رویدادهای ایجاد شده، صفحه رویداد موردنظر و بخش “گزینه های دانلود” بارگذاری نمایید.
شرکت‌گنندگان نیز از بخش داشبورد کاربری  خود در سایت، در قسمت “دانلود‌ها” می‌توانند فایل‌های بارگذاری شده توسط شما، دسترسی داشته‌ باشند.

هنگام برگزاری رویداد یا پیش از آن، اپراتور و سخنران با استفاده از لینک اتاق اختصاصی رویداد و از طریق نام کاربری و رمز عبوری که از طریق تیم پشتیبانی رویدادستان در تلگرام، هنگام تایید و انتشار رویداد برای برگزارکننده ارسال شده است، می‌توانند وارد اتاق رویداد خود در اسکای‌روم رویدادستان شوند.

توجه داشته باشید که دسترسی از این طریق، نهایتا برای 5 نفر امکان‌پذیر می‌باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید فایل “راهنمای سایت رویدادستان برای برگزارکنندگان” را از اینجا دانلود کرده و مطالعه کنید:

لینک دانلود فایل pdf  راهنما