قوانین و مقررات برگزارکنندگان رویداد

 

قوانین و مقررات

به‌روزرسانی شده در 1 تیر 1402

سامانه رویدادستان، یک سامانه‌ی آنلاین برگزاری رویداد و مرجع برگزاری رویدادهای دانشجویی کشور است که از طریق وبسایت rooydadestan.ir ارائه می‌شود.

استفاده از خدمات سایت رویدادستان، مستلزم مطالعه، آگاهی و پذیرش قوانین و مقررات تعریف شده رویدادستان از سمت برگزارکنندگان و کاربران سایت است و در صورت عدم توافق با این شرایط، امکان استفاده از خدمات سایت وجود نخواهد داشت.

 

قوانین عمومی :

 • در صورتی که از امکانات رویدادستان برای تبلیغ، خرید و فروش کالا و خدماتی به جز بلیت یا ویدئوی رویداد که در رویدادستان قرار دارد و یا انتشار اطلاعات دیگری غیر از اطلاعات رویداد، استفاده شود و همچنین در صورتی که اطلاعات رویداد و یا برگزارکننده آن، غیرواقعی یا غیرقانونی باشد، رویدادستان می‌تواند به صلاحدید خود نسبت به حذف صفحه‌ی ایجاد شده رویداد یا برگزارکننده اقدام کرده و در صورت نیاز، نسبت به پیگیری موضوع در مراجع قضایی اقدام نماید.
 • در صورتی که اطلاعات رویداد غیرواقعی و غیرقانونی بوده و یا مشخصات و تصویر برگزارکننده و سخنران یا مدرس آن نامشخص باشد، رویدادستان می‌تواند رویداد مورد نظر را بر روی سایت منتشر نکند.
 • برگزارکننده رویداد موظف است کلیه‌ی قوانین و ضوابط بین‌المللی و کشور جمهوری اسلامی ایران برای انتشار مطالب در اینترنت را در هنگام آماده‌سازی محتوای صفحه رویداد رعایت کند و مسئولیت محتوای تولید شده در هر رویداد، برعهده‌ی مدیر و برگزارکننده‌ی آن رویداد است؛ بنابراین رویدادستان هیچ مسئولیتی بابت محتوای رویدادهای منتشر شده در سایت نخواهد داشت.
 • رویدادستان با بررسی رویدادهای ایجاد شده و جمع‌آوری گزارش‌های کاربران سعی می‌کند محتواهای خارج از چهارچوب قوانین و ضوابط بین المللی و جمهوری اسلامی ایران را پایش و در صورت مغایرت حذف نماید.
 • رویدادستان می‌تواند پیش و پس از انتشار رویداد، تغییراتی اعم از حذف یا اضافه کل یا بخشی از محتوای آن را در آن اعمال کند مشروط بر اینکه چنین اصلاحاتی، ناقض حقوق برگزار‌کننده و قوانین جاری کشور نبوده و تغییر بنیادینی در توضیحات رویداد ایجاد نکند.
 • در برگزاری رویدادهای آنلاین، رویدادستان برای دسترسی راحت به اتاق رویداد، لینک آن را مستقیما در پنل مدیریت رویدادها قرار می‌دهد ولی برگزارکننده نمی‌تواند صرفا کاربران ثبت‌نام شده را تنها با ارائه لینک اتاق رویداد به حضور در آن دعوت کند و ثبت‌نام‌کنندگان نیز موظف هستند از طریق حساب کاربری خود وارد اتاق رویداد شوند، نه از طریق مهمان یا هر حالت دیگری.
 • مسئولیت ضبط رویدادهای آنلاین با برگزارکننده آن می‌باشد و رویدادستان هیچگونه مسئولیتی در قبال ضبط شدن یا نشدن رویداد نخواهد داشت .همچنین بارگذاری ویدیوهای ضبط شده رویداد نیز بر عهده برگزارکننده می‌باشد و رویدادستان تنها وظیفه‌ی پشتیبانی و در اختیار قرار دادن بستر بارگذاری آن را عهده‌دار است.
 • تمامی فایل‌های بارگذاری شده برای رویدادهای برگزار شده در سایت رویدادستان، تا 6 ماه از طریق سایت رویدادستان در دسترس شرکت‌کنندگان آن رویداد قرار خواهند داشت. پس از این مدت، مسئولیت نگهداری آن بر عهده‌ی برگزارکننده رویداد خواهد بود.
 • برگزارکنندگان رویداد، موظف هستند یک شماره تماس پاسخگو را در اختیار رویدادستان قرار دهند تا کاربرانی که در رویداد آن‌ها ثبت نام کرده‌اند، در صورت بروز مشکل و یا داشتن سوالاتی در خصوص رویداد، بتوانند با آن‌ها تماس بگیرند. شماره تماسی که به عنوان پشتیبان رویداد در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد، باید در دسترس بوده و به تمام تماس‌های آن‌ها پاسخگو باشد؛ در غیر این صورت، رویدادستان مجاز به اعمال محدودیت‌هایی برای مدیر یا مدیران رویداد ذکر شده براساس صلاحدید خود می‌باشد.
 • برگزارکننده می‌تواند بعد از برگزاری رویداد، فیلم ضبط شده آن را در اختیار شرکت‌کنندگان آن رویداد قرار داده یا به سایر متقاضیان، به فروش برساند .
 • در رویدادهای آنلاین در بستر اسکای روم رویدادستان، استفاده از حالت مهمان غیرمجاز می‌باشد و کاربران باید بعد از ثبت‌نام در رویداد، از طریق پنل کاربری خود وارد اتاق رویداد شوند.
 • تایید و انتشار رویدادهای ثبت شده در سایت رویدادستان، بر عهده‌ی رویدادستان می‌باشد. روند تایید و انتشار رویداد نیز به این صورت است که پس از ثبت اطلاعات رویداد، پیامکی برای برگزارکننده ارسال می‌شود که برای تایید نهایی و انتشار رویداد به آیدی تلگرام پشتیبانی رویدادستان ( @rooydadestan_admin ) پیام بدهد. پس از ارسال پیام از طرف برگزارکننده، رویداد تعریف شده در سایت، تایید نهایی شده و صفحه رویداد در سایت رویدادستان قابل دسترسی خواهد بود. همچنین سایر اطلاعات مربوط به برگزاری رویداد نیز، از طریق تلگرام برای برگزارکننده ارسال می‌گردد. بدیهی است در صورت عدم پیگیری برگزارکننده برای تایید و انتشار رویداد، رویدادستان مسئولیتی در قبال پیگیری تایید و انتشار آن از برگزارکننده نخواهد داشت.
 • برگزارکننده موظف است تمامی اطلاعات رویداد اعم از توضیحات، پوستر معرفی، زمان برگزاری و اطلاعات مدرسین یا سخنرانان آن به صورت کامل در صفحه ایجاد رویداد وارد نماید.
 • برگزارکننده موظف است اطلاعات زمان و مکان برگزاری رویداد از جمله تاریخ و ساعت تمام جلسات آن و نیز آدرس و لوکیشن برگزاری رویداد در رویدادهای حضوری و لینک برگزاری در رویدادهای مجازی بر بستر شخصی برگزارکننده را به صورت دقیق در صفحه ایجاد رویداد وارد نمایند. پشتیبانی از هر گونه مشکل یا ناهماهنگی‌ای که به علت نقص یا خطا در وارد کردن اینگونه اطلاعات برای رویداد، برگزارکننده یا شرکت‌کنندگان آن به وجود بیاید، در حیطه‌ی مسئولیت‎‌های رویدادستان نخواهد بود.
 • تمامی اطلاعات مربوط به برگزاری رویداد از طریق بستر اسکای‌روم رویدادستان که در اختیار برگزارکننده قرار می‌گیرد، تنها متعلق به برگزاری همان رویداد و برای شرکت‌کنندگان همان رویداد است. بنابراین رویدادستان می‌تواند نسبت به هرگونه استفاده‌ی از آن، خارج از این شرایط، مبتنی بر صلاحدید خود تصمیم گرفته و عمل نماید.
 • هر برگزارکننده در سایت رویدادستان، موظف است هنگام ایجاد حساب کاربری به عنوان برگزارکننده در سایت، اطلاعات کامل خود از جمله لوگو انجمن، نام کامل و صحیح انجمن علمی دانشجویی یا کمیته تحقیقات دانشجویی خود و نیز نام دبیر و شماره موبایل فعال انجمن را وارد نماید. بدیهی است هرگونه مغایرت و نقص در اطلاعات وارد شده، فرآیند ارتباط و پشتیبانی از رویدادهای برگزارکننده را دچار اختلال می‌نماید و رویدادستان، مسئولیتی در قبال تبعات آن نخواهد داشت.
 • هر انجمن علمی دانشجویی، می‌تواند تنها یک حساب کاربری برگزارکننده در سایت رویدادستان داشته باشد که تمام رویدادهای آن انجمن نیز از طریق همان حساب کاربری منتشر و برگزار می‌گردند. بنابراین در صورت تغییر دبیر یا تغییر شماره تماس و یا هرگونه اطلاعات دیگری از برگزارکننده، برگزارکننده موظف است آن تغییرات را به صورت کامل در حساب کاربری خود اعمال نماید تا در روند ارتباط رویدادستان با برگزارکننده و تایید رویدادها، خللی وارد نشود.

 

پرداخت و تسویه حساب:

 • برگزارکننده برای تسویه حساب، لازم است ابتدا در حساب کاربری برگزارکننده در قسمت اطلاعات حساب بانکی، مشخصات حساب بانکی خود را در اختیار رویدادستان قرار دهد.
 • حساب بانکی معرفی شده می‌بایست متعلق به خود برگزارکننده باشد و اطلاعات حساب هر شخص دیگری به جز آن، برای تسویه حساب مورد تایید قرار نخواهد گرفت.
 • برگزارکننده باید برای دریافت فروش مبالغ رویداد و فیلم ضبط شده، از داشبورد برگزار‌کننده بخش برداشت وجه با انتخاب مبلغ درخواست خود را ارسال کند.
 • برگزارکننده رویداد برای تسویه حساب، لازم است پس از پایان ثبت نام هر رویداد جهت درخواست برداشت وجه از طریق داشبورد برگزار کننده اقدام نماید.
 • رویدادستان مبالغ دریافتی بابت فروش بلیت وبینار را تا 72 ساعت کاری(شنبه تا چهارشنبه) پس از دریافت درخواست برداشت وجه از داشبورد برگزار‌کننده، پرداخت می‌کند.
 • رویدادستان مبالغ دریافتی بابت فروش ویدیوی وبینارها را به صورت ماهیانه بعد از درخواست پرداخت، با توجه به زمان‌بندی فوق واریز خواهد کرد.

 

صدور گواهی:

 • برای صدور گواهی از سمت رویدادستان، لازم است پس از برگزاری تمام جلسات و اتمام رویداد، برگزارکننده به آیدی پشتیبانی رویدادستان در تلگرام پیام داده و درخواست صدور گواهی و مجموع ساعات و تعداد جلسات رویداد را به رویدادستان اعلام نماید.
 • تعهد رویدادستان مبنی بر صدور گواهی برای شرکت‌کنندگان رویداد، تنها برای رویدادهای آنلاینی است که از بستر اسکای‌روم رویدادستان برگزار می‌شوند و امکان بررسی و پایش آن‌ها برای رویدادستان وجود دارد. همچنین گواهی حضور در رویداد، تنها به شرکت‌کنندگانی تعلق می‌گیرد که در مجموع، بیش از نیمی از زمان رویداد را در آن شرکت نموده باشند.
 • ملاک اصلی زمان برگزاری رویداد برای ثبت در گواهی، مجموع مدت زمان برگزارشده برای هر رویداد از طریق اسکای‌روم رویدادستان می‌باشد و نه صرفا زمان اعلام شده از سمت برگزارکننده رویداد.
 • فرآیند صدور گواهی از سمت رویدادستان به صورت سیستمی بوده و امکان صدور به صورت خاص برای برخی افراد یا با فرمت جداگانه، وجود ندارد.
 • گواهی‌های صادر شده از سوی رویدادستان، قابلیت ترجمه از سوی مراجع معتبر را دارا هستند اما امکان صدور آن‌ها به زبان انگلیسی از سمت رویدادستان، در حال حاضر وجود ندارد.
 • گواهی‌های صادر شده از سوی رویدادستان، به صورت خودکار در حساب کاربری شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرند و از قسمت گواهی‌ها، قابل دسترسی هستند؛ بنابراین برای صدور آن، نیازی به پیگیری جداگانه از سوی شرکت‌کنندگان وجود ندارد.